Aktualności
< POWRÓT

Szlachetna paczka

9. 12. 2013

7.XII.2013 Szlachetna paczka

W szlachetne, przedświąteczne działania wpisała się tym roku Polonia Logistyka, włączając się w dwunastą już edycję akcji „Szlachetna paczka”. Idea, że Ci- którzy mogą i mają- dają tym, którym brakuje i potrzebują – znalazła swój wydźwięk w firmie. I niewykluczone, że zapoczątkowała dobrą tradycją.

Siedem- wielkich i po brzegi wypełnionych- pudeł pracownicy firmy wnieśli do domu p. Ewy z Dąbrowy Górniczej- wdowy, matki trójki dzieci. Rodzina otrzymała żywność, środki czystości, ubrania, pościel, zabawki, sprzęt AGD.

Taka pomoc nie była ani przypadkowa, ani anonimowa. Rodzina miała konkretne prośby. I informację o tym P.L. otrzymała, decydując się na pomoc i wybierając adresata tej pomocy.

Rodzina, którą wsparła Polonia Logistyka jest w bardzo trudnej ekonomicznie sytuacji. Utrzymuje się z renty rodzinnej. 1800 zł- tyle ma do wydania miesięcznie na jedzenie, czynsz, media. Toteż codziennością jest tu brak pieniędzy i niemożność zaspokojenia wielu- często podstawowych- potrzeb.

Szlachetna paczka- to dla całej rodziny szansa na godne święta. No i gwiazdka przed gwiazdką. Bo każdy został obdarzony wymarzonym prezentem. Dla pani Ewy była to oczywiście lodówka, a dla jej dziewięcioletniego syna- klocki lego.

2