Aktualności
< POWRÓT

Biznes „przy tablicy”

28. 11. 2013

Wiedzieć jak i potrafić to przekazać. Posiadać doświadczenie i mieć kompetencje. Oto atuty i mocne argumenty, które sprawiły, że firma Polonia Logistyka została poproszona o edukacyjne spotkanie w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego w Dąbrowie Górniczej. Tę merytoryczną lekcję przeprowadził Jakub Kokot, dyrektor firmy. Inicjatywa wpisuje się w ramy Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To też bardzo dobry przykład życzliwych relacji na styku biznes- szkoła. I pożytecznej dla młodych ludzi współpracy placówki oświatowej z lokalną, dobrze prosperująca firmą.

„Przybliżyłem działalność firmy logistycznej, opowiedziałem o jej specyfice, o rynkowych zasadach i staraniach, by mieć konkurencyjną przewagę. Ponieważ był to wykład skierowany do młodych ludzi-którzy rozważają swoją zawodową przyszłość- mocno akcentowałem przydatność różnych profesji i specjalizacji w przedsiębiorstwach takich, jak nasze. Tym samym zarysowałem obraz szans na zatrudnienie, na karierę, rozwój”-. Jakub Kokot, dyrektor Polonii Logistyki

Polonia Logistyka otrzymała podziękowanie za swą aktywność i przyjęcie zaproszenia. Bo to dało młodzieży okazję, by poznać funkcjonowanie przedsiębiorstwa logistycznego od praktycznej strony.

.. „  to nie tylko atrakcyjna odmienność typowej szkolnej  codzienności, lecz też nieoceniona korzyść dla uczniów, mogących pozyskać wiedzę bezpośrednio od praktyka gospodarczego”- napisała  w liście do Polnii Logistyki Maria Gaertner – doradca metodyczny przedmiotów zawodowych i
szkolny koordynator obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej.
Tak więc, Szkolna lekcja z biznesem przy tablicy- udała się. Wywołany do odpowiedzi przedstawiciel biznesu zdał egzamin. To niewątpliwie wartość edukacyjna i zapowiedź kolejnych takich spotkań. To jednocześnie czytelny przykład społecznej odpowiedzialności biznesu, który Polonia Logistyka mocno akcentuje. (lt)